Noodavedu

Meeskonnatöö elamuskoolitus NOODAVEDU

Minimaalselt 10 inimest korraga.

Noodavedu iseenesest on ajaloolise maiguga kalapüügi tegevus ja vanade kaluritraditsioonide jätkamine tänapäeval. Sellise kalapüügi tegevuse luba on pärandatav põlvest põlve.

Algselt polnud mõrdasid, millega tänapäeval kalurid kala püüavad ( neid rõngaid vees), oli vaid lina ehk noot, mis tõmmati hulga kalurite poolt jõele risti ette ja hiljem kõik koos hakati seda kotiks kokku vedama. Nii saadigi saak. Tänapäeval toimitakse samamoodi ja seda tehakse hilissügisel – madalvee ajal, sest siis on saagi saamine tõenäosem. Sellise tegevuse tutvustamisega jätkab OÜ Jõesuu Puhkemaja – Jõesuu Turismitalu vanade kaluritraditsioonide tutvustust.

Selleks, et üritus saaks hästi ja tegusalt toimida, peaksite arvestama terve päevaga.
Kulub aega, et riided vahetada ja kulub aega, et kõik see „mees“ saaks juhtnöörid päevaks instruktoritelt, nooda üle vaadata, vajadusel parandada seda ning pakkida vajalikud vahendid.

Nooda tõmbeid tehakse nii nagu aega ja võimalusi on, kuid minimaalselt kaks korda.

Meie teadjad mehed – teie instruktorid lubavad, et püüavad  teid kõiki rakendada sellesse tegevusse ja me lubame teile emotsioone ja kalalõhna, sest noodavedu on tiimitöö ja viilida ei ole seal võimalik. Iga noodatõmbe järel toimub ühine tõmbe analüüsimine, mis ja kuidas sai ☺….mis läks valesti ja kuidas paremini…

Õhtul õpitoana kala rookimine, suitsutamine või praadimine, söömine, saun ja emotsioonide jagamine.

Riidesse peaksite panema ennast vastavalt, et külm ei hakkaks ja jalad märjaks ei saaks.

Meie saame anda kummikuid ja kahlamise pükse- selliseid pikki… kalameeste nimetusega.

Kohtumiseni noodal 🙂