Meeskonnatöö elamuskoolitus NOODAVEDU

Minimaalselt 10 in korraga.Noodavedu iseenesest on ajaloolise maiguga kalapüügi tegevus ja vanade kaluritraditsioonide jätkamine meie ajal. Sellise kalapüügi tegevuse luba on pärandatav põlvest põlve.

Algselt polnud mõrdasid, millega tänapäeval kalurid kala püüavad ( neid kerasid vees, vaid lina - noot, mis tõmmati hulga kalurite poolt jõele risti ette ja hiljem kõik koos hakati seda kotiks kokku vedama. Nii saadigi saak. Tänapäeval siis toimitakse samamoodi ja seda tehakse hilissügisel - madalvee ajal, sest siis on saagi saamine tõenäosem. Sellise tegevuse tutvustamisega jätkab OÜ Jõesuu Puhkemaja – Jõesuu Turismitalu vanade kaluritraditsioonide tutvustust.

Selleks, et üritus saaks hästi ja tegusalt toimida, peaksite arvestama terve päevaga – valget aega hilissügisel juba napib.
Kulub aega, et riided vahetada ja kulub aega, et kõik see „mees“ saaks juhtnöörid päevaks instruktoritelt, nooda üle vaadata, parandada seda kust vaja ja kui kodinad kõik koos - no siis ongi juba jälle tunnike möödas.

Kui veel kõik endid paatidesse ajavad ja reaalne noodale minek saab alguse võib- ollagi juba jällegi kell kippelt liikunud.
Nooda tõmbeid tehakse nii nagu aega ja võimalusi on, kuid minimaalselt kaks korda.

Meie teadjad mehed, ehk siis spetsialistid – teie instruktorid lubavad, et püüavad  teid kõiki rakendada sellesse tegevusse ja me lubame teile emotsioone ja kalalõhna, sest noodavedu on tiimitöö ja viilida ei ole seal võimalik. Iga noodatõmbe järel toimub ühine tõmbe analüüsimine, mis ja kuidas sai ☺….mis läks valesti ja kuidas paremini...

Õhtul siis õpitoana kala rookimine, suitsutamine või praadimine, söömine, saun ja emotsioonide jagamine.

Riidesse peaksite panema ennast vastavalt, et külm ei hakkaks ja jalad märjaks ei saaks, sest soojendavat päikesepaistet enam ei ole.

Meie saame anda kummikuid ja kahlamise pükse- selliseid pikki…kalameeste nimetusega. Seega sooja saate lina tõmmetest, Vana-Tallinnast ja see soojendab küll - olen ise näinud :-)

Vot selline lihtne majapidajanna jutt. Olen näinud-käinud ☺ …kliendid kiidavad ☺ Emotsioone kuhjaga

Jõesuu turismitalu perenaine - Piia
pilt1
pilt2